Pátek 13.7. [Galati-Nyiregyháza]

2. září 2007 v 15:33 |  Ukrajina
Někde před čtvrtou mě vzbudil povoz který kolem nás projížděl, tak jsem se otočil a spal dál. Za chvilku projel další, říkám si že to byl ten samý, jenom jel zpátky. No a když projel třetí, tak už jsem toho měl dost, protože ten vozka měl s sebou smečku psů a to už jsem si nepřipadal moc pohodlně. Ve třičtvrtě na pět jsem vzbudil Štěpána a v pět jsme vyrazili dál. V městě Braila na benzínce (myslím že OMV) se nám podařilo, sice draho ale přece, kartou koupit mapu Rumunska a hned nám bylo veseleji. Jedeme dokud není provoz, směr Buzau po nějaké okresce, nebyla špatná, dalo se, jenom pořád samé dědiny.
Z Buzau pokračujeme okreskou do Ploiesti, kde vidíme Carrefour a to nám nedá, zastavili jsme počkali než otevřou, a šli si nakoupit zásoby jídla na cestu, vyměnit nějaké peníze (nové Lei (RON), moc pěkné peníze, celkem originální), a jedeme dál. Pak už prakticky bez zastávky, kromě nejnutnějších potřeb, nákupu benzínu a svačin přes Brašov, Targu Mures, Cluj-Napocu, do Oradei.
Tam je hraniční přechod, v rámci unie vše probíhá hladce, akorát jsme tam působili jako exoti - přestože fungovaly (podle semaforů) dvě budky, jedna "All passports" a jedna "EU passports", všichni (i rumuni, maďaři a němci) stáli v "All", my jsme jeli profesionálně do "EU". Takže jsme v "EU" pruhu byli jediní, dívali se na nás trochu divně, prohlíželi naše občanky trochu nedůvěřivě (musí si zvykat, kluci maďarský), proklepali nám auto z venku i zevnitř, jesti nemáme "ucpané dutiny", a jelo se dál, celá sranda za 10 minut. Balada.
Na poli už se mi spát nechce, takže hned jak se setmí, začnem hledat motel, světlo se musí využít. Na první benzínce kupujeme mapu Maďarska, karty už tady fungují spolehlivě, nic není problém, cesty jsou kvalitní, všude plno značek... připadáme si zase blíž k domovu. Stanovili jsme si cíl projet Debrecín ještě dneska, taky že jo, pohrdáme několika motely, říkáme si "až vyjedeme z města". Co čert nechtěl, žádný motel hodně dlouho v dohledu, tma jak v ... jeskyni, nakonec se nám před městem Nyíregyháza podaří jeden najít, jsme rádi že jsme rádi, za 23 EUR dvoulůžkový pokoj, trochu si chlapec přisadil na kurzu, ale co, forinty nemáme a měnit není kde, cena nám přijde i tak férová. Máme dvě postele, sprchu, dáme po pivku a usínáme.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama